Догляд виробів

Рекомендації щодо догляду за виробами з шовку

Шовк є 100-відсотковим натуральним біоволокном, що складається з білків, що виділяються з шовкоотделительных залоз гусениць шовкопрядів при завивці коконів. Для збереження унікальних властивостей, довговічності та виняткової краси натурального волокна необхідно дотримуватись основних правил догляду за шовковими виробами.

Шовк є білком, склад якого дуже близький до епідермісу людської шкіри, тому, як і Ваша шкіра, шовк зовсім не переносить гарячу воду і лужні речовини, що містяться у звичайних пральних порошках.

Шовкові вироби можна прати руками або в машині, за температури 30°C, використовуючи спеціальні рідкі пральні засоби, готові кондиціонери, гелі призначені для шовку та встановивши режим „Шовк“ або „Делікатне“ прання.

Ручне прання шовкових виробів з боку нагадує легку гру рук: одним помахом ми занурюємо шовк у не дуже мильну воду, а через кілька секунд виймаємо його, повторюємо занурення і робимо кілька разів поспіль.

Іноді шовк трохи забарвлює воду після прання. Приводу для тривоги немає. Для профілактики линяння можна додати в холодну воду 9%-оцет (з розрахунку 2 ложки оцту на 10 літрів води) і прополоскати. Так ви усунете залишки лугу, шкідливого для тканини і закріпите фарбу.

Полоскання шовкової речі теж робиться винятково делікатно: опускаємо річ у холодну воду, трохи збовтуємо і виймаємо її з води.

Не використовуйте пом'якшувачі тканин.

Шовк ніколи не викручуйте і не сушіть у барабані для сушіння. Злегка вичавити і розвішати виріб, залишки вода стічуть.

Не сушіть шовк на сонці.

Гладити шовк із вивороту, встановивши режим „шовк“ з використанням пари.

Рекомендації щодо догляду за виробами з вовни

Перед тим, як розпочати прання виробу з вовни, необхідно прочитати рекомендації щодо догляду на етикетці.

Одяг з вовни рекомендуємо прати вручну при 30 градусах, або в пральній машині в режимі "ручного або делікатного прання" без використання функції віджимання. Також використовуйте спеціальні миючі засоби для тонких тканин. Прання в холодній воді не тільки допоможе зберегти колір ваших улюблених вовняних виробів, але й дозволить речам зберегти довше свою первісну форму (у гарячій воді одяг може деформуватися). Сушити вироби з вовни необхідно на горизонтальній поверхні або машинці для сушіння використовуючи делікатний режим сушіння. Щоб вовняна тканина не розтягувалась у процесі сушіння, ніколи не сушіть її у вертикальному положенні.

Прасувати вовняні вироби рекомендуємо навиворіт, використовуючи середній температурний режим, а краще використовувати парогенератор.

Поява катишок – неминуче явище для речей із вовни. Але при правильному догляді можна легко позбутися їх за допомогою спеціальної машинки, і не забувайте використовувати пом'якшувальні засоби для делікатного прання.

Рекомендації щодо догляду за виробами з велюру

Перед початком прання виробу з велюру необхідно прочитати рекомендації, зазначені на етикетці.

Велюровий одяг рекомендуємо прати перед першим використанням. Прання допомагає видалити з тканини ворсу і пил, що потрапляє в ворсове переплетення тканини під час технологічних процесів, як під час виробництва самого полотна (Полотно отримують шляхом основоворсового переплетення бавовняних або вовняних ниток. Після плетіння петельок тканину розрізають під час розкрою під час пошиття виробів.

У процесі прання в жодному разі не потрібно інтенсивно терти тканину.

Під час прання в пральній машині рекомендуємо вибирати 30 градусний температурний режим, а також функцію "ручного або делікатного прання", допускається сушіння в машині в делікатному режимі, або сушіння на горизонтальній поверхні. Використовувати необхідно спеціальний засіб для трикотажу, який не містить відбілювача.

Слід пам'ятати, що кольорові, білі та речі темних тонів необхідно прати окремо.

Прасувати виріб потрібно тільки навиворіт, ледве торкаючись його праскою з використанням пари. Але найефективнішим і делікатним методом прасування велюру буде використання парогенератора.